آشپزخانه کوچک را با ۹ راه حل بزرگ تر جلوه دهید

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

مقدمه

یکی از دغدغه های امروزی در واحد ها کوچک آپارتمانی بزرگ تر به نظر رسیدن  آشپزخانه کوچک است. فضای آشپزخانه کوچک را میتوان بدون تغییر اساسی گسترش داد.

راه حل ها

  1. از رنگ سفید استفاده کنید

 یکی از کلی ترین راه حل ها برای آشپزخانه کوچک، وارد کردن رنگ سفید به طراحی آشپزخانه است که به  بزرگتر نشان دادن آن کمک می کند. این رنگ نه تنها نور را به خوبی منعکس می کند و فضای شما را روشن می کند، بلکه می تواند حس فضا را تقویت کند و ارتفاع سقف را نیز بلندتر نشان دهد. چه از آن برای کابینت های دیواری، کانترها یا هر چیز دیگری استفاده کنید، این نکته به تنهایی ظاهر آشپزخانه بزرگتری را به شما می دهد.

وقتی رنگ سفید را روی کابینت، میز، دیوارها و سقف قرار می دهید، فضایی بدون درز و بدون لبه یا مرز ایجاد می شود. بهتر است از چندین رنگ سفید در طراحی آشپزخانه کوچک خود با بافت های متضاد استفاده کنید. حتی میتوان از سینک یا شیرآلات رنگی استفاده کرد.

راه حل هایی برای بزرگ تر به نظر رسیدن آشپزخانه کوچک شما
  1. نورپردازی خود را بهبود بخشید

اکثرآشپزخانه ها نور مناسبی برای کارهای روزمره ندارند. این شامل نورپردازی محیطی، وظیفه ای و تاکیدی است. ساده ترین راه برای بهبود بخشیدن به نور آشپزخانه کوچک بهبود ظاهر و اندازه بازسازی آشپزخانه شما با نورپردازی به روز در همه این دسته ها است. با نورپردازی مناسب آشپزخانه خیره کننده و کاربردی خواهد شد.

سنگ روشویی مناسب مدرسه

نور طبیعی هر فضایی را بزرگ می کند و باید در ایده های آشپزخانه کوچک شما گنجانده شود. ممکن است انتخابی در مورد تعداد یا قرار دادن پنجره‌ها در آشپزخانه خود نداشته باشید، اما می‌توانید با حداقل نگه‌داشتن پنجره‌ها، نوری را که دارید به حداکثر برسانید و پرده ها را  بدون مسدود کردن نور، حریم خصوصی را اضافه کنید.

9 راه حل برای بزرگ تر به نظر رسیدن آشپزخانه کوچک شما
  1. مواد بازتابنده را اضافه کنید

در ساده ترین راه برای افزایش بصری فضای آشپزخانه کوچک خود، افزودن مواد بازتابنده است که می تواند شامل وسایل شیشه ای، کاشی های پشتی براق یا آینه باشد. نور می تواند منعکس شود و از این روکش ها منعکس شود و آشپزخانه شما را بزرگ تر نشان دهد

راه حل هایی برای بزرگ تر به نظر رسیدن آشپزخانه کوچک شما

      ۴. تجارت کابینت برای قفسه بندی

حتی اگر فضای ذخیره‌سازی آشپزخانه کوچک حداقل باشد، قفسه‌های باز می‌توانند کارهای زیادی برای بزرگ‌تر کردن آشپزخانه کوچک انجام دهند. قفسه بندی به شما این توانایی را می دهد که جذابیت بصری، گرما بسته به پایان و طراحی جادار ایجاد کنید. این همچنین به شما این فرصت را می دهد که با تزئینات و ظروف رنگارنگ سرگرم شوید.

      ۵. استفاده از قفسه های دیواری به جای کابینت

جایگزینی بخش جامد کابینت‌های دیواری آشپزخانه، که فضای بصری ارزشمندی را پر می‌کند و می‌تواند نور را مسدود کند و بهترین چیز برای جایگزینی آنها، ایده های زیبای قفسه بندی آشپزخانه است.

سینک ظرفشویی روکار یا توکار؟ کدام بهتر است؟

نکات منفی قفسه‌های باز این است که طبیعتاً فضای ذخیره‌سازی کمتری دارید و باید آن‌ها را مرتب نگه دارید. با این اوصاف، می‌توانید با یک نگاه سریع ببینید چه چیزی چیست و از شکل‌ها و بافت‌های قطعات خود برای بهبود ظاهر کلی آشپزخانه خود استفاده کنید.

8 راه حل برای بزرگ تر به نظر رسیدن آشپزخانه کوچک شما
  1. از طرح های رنگی کم کنتراست استفاده کنید

اگر رنگ سفید رنگ مورد علاقه شما نیست، از طرح های رنگی کم کنتراست استفاده کنید. رنگ‌های آبی روشن، خاکستری ملایم یا مایل به رنگ‌های پایه عالی هستند. لوازم جانبی را با رنگ‌های گرم روشن‌تر یا پاستل‌های روشن‌تر بپوشانید تا از آشپزخانه‌های تاریک و بسته دوری کنید.

  1. یک هود براق انتخاب کنید

انتخاب هود شما نقطه کانونی بازسازی آشپزخانه کوچک را تعیین می کند. می تواند پلان طبقه را باز کند یا خیلی بزرگ و حجیم به نظر برسد. روی یک طراحی مینیمال تمرکز کنید که با سبک کابینت شما مطابقت داشته باشد و در عین حال فضا را سبک و بی نظم نگه می دارد.

راه حل هایی برای بزرگ تر به نظر رسیدن آشپزخانه کوچک شما
  1. شلوغی آشپزخانه کوچک را حذف کنید

در فضای آشپزخانه کوچک از راه‌حل‌های ذخیره‌سازی با راندمان بالا استفاده کنید تا وسایل کوچک، محصولات و سایر مواد غذایی خود را از روی میز دور نگه دارید. در یک آشپزخانه کوچک، کانترها املاک و مستغلات ارزشمندی هستند، از جمله بصری. هرچه کمتر روی میز باشد، آشپزخانه جادارتر به نظر می رسد.

  1. تغییر ادراک با خطوط

برای آشپزخانه های کوچک و باریک، از خطوط برای تأثیرگذاری بر درک فضا استفاده کنید. با استفاده از خطوط افقی به نفع شما، هر اتاقی می تواند عریض تر به نظر برسد. یک کاشی بلند افقی یا کاشی مترو را امتحان کنید تا چشم را در سراسر اتاق بکشید. می‌توانید با کاشی‌کاری افقی یا کف‌پوش‌های شاه ماهی و در عین حال که طراحی آشپزخانه را بهبود می‌بخشید، به همین اثر برسید.

  نظرات

پاسخی بگذارید

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.