شیر ظرفشویی شلنگ دار یا ثابت؟ کدام بهتر است؟

نوع شیر ظرفشویی اینکه شاوری باشد یا ثابت به میزان استفاده و نیازهای خاص شما بستگی دارد. کارایی شیرهای ظرفشویی شاوری بدلیل دامنه حرکتی بالایی که نسبت به شیرهای ظرفشویی ثابت دارند، باعث استفاده بیشتر در آشپزخانه ها شده است. قسمت سردوش این شیرآلات به شلنگ متصل است و قابلیت جدا شدن از تنه را دارا می باشد. در صورت نیاز هنگام شستشو می توانید سردوش را از تنه جدا کنید و بعد اتمام کار سردوش را در جای خود قرار دهید. همچین در زیر سینک، انتهای شلنگ وزنه ای تعبیه شده تا با کشش، سردوش به راحتی در جای خود قرار گیرد. طول شلنگ  حدود ۱۵۰ سانت می باشد که البته بعد از نصب، هنگام استفاده درحاشیه ای حدود ۹۰ سانت قابل استفاده است و البته می توان توسط رابط، طول شلنگ را افزاریش داد.

 

شیر ظرفشویی شاوری

در زیر تفاوت‌ها و ویژگی‌های شیرظرفشویی ثابت و شاوری بیان شده است.

شیر ظرفشویی شاوری (شلنگ دار)

حرکت و انعطاف بیشتر: شلنگ به شما انعطاف بیشتری برای حرکت دادن شیر در طول استفاده می‌دهد. امکان چرخش ۳۶۰ درجه کار را برای شستشوی ظروف و حتی سینک راحت تر کرده است.

راحتی در استفاده: بدلیل طراحی خاص این مدل از شیرآلات، ارتفاع بیشتری نسبت به شیرهای ظرفشویی ثابت دارند در نتیجه برای شستشوی قبلمه و ظروف بزرگ بسیار مناسب هستند.

شیر ظرفشویی شاوری

دارای چند مدل ریزش آب: به طور معمول سردوش شیرهای شاوری دارای چند مدل ریزش آب هستند که توسط دکمه های تعبیه شده روی آن می توان نوع ریزش آب را تغییر داد.

شیر ظرفشویی شاوری

شیر ظرفشویی ساده (بدون شلنگ)

 

کمترین احتمال نشتی: از آنجایی که قسمت‌های متحرک کمتری دارند، احتمال نشتی و خرابی کمتر است.

قیمت کمتر: شیرهای ظرفشویی ثابت با هزینه کمتر نسبت به شیرهای شاوری تهیه می شوند. همچنین در صورت خرابی قطعات شیرهای ثابت با مبلغ کمتری قابل تعویض است.

شیر ظرفشویی ثابت

به عنوان خلاصه، اگر برای شما اهمیت دارد که انعطاف بیشتری در حرکت دادن آب داشته باشید، شیر ظرفشویی با شلنگ ممکن است گزینه مناسبی باشد. اما اگر به دنبال ظاهر ساده‌تر و کمترین احتمال نشتی هستید، شیر ساده بدون شلنگ گزینه خوبی خواهد بود. از طرفی قیمت شیرظرفشویی شاوری در مقابل شیرظرفشویی ثابت بالاتر است.

 

  کلمات کلیدی :
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
  نظرات

پاسخی بگذارید

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.