جکوزی در حمام چگونه نصب میشود؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

مقدمه

حمام جکوزی که راهی عالی و گزینه مناسبی برای استراحت و آرامش است  و تقریباً در هر حمامی قابل نصب است.جکوزی در حمام می تواند یک پروژه ارزشمند باشد که حسی از تجمل و آرامش را به حمام شما می بخشد. با این حال، این قطعاً کاری است که بهترین کار را برای دست اندرکاران باتجربه یا کسانی که راحت با لوله کش ها و برقکاران دارای مجوز کار می کنند مناسب است. در اینجا تفکیک دقیق تری از مراحل مربوطه آورده شده است:

جکوزی در حمام چگونه نصب میشود؟

ارزیابی و اندازه گیری دقیق: قبل ازانجام تخریب، فضای حمام خود را به دقت اندازه گیری کنید. نه تنها برای خود حمام جکوزی، بلکه دسترسی برای نصب را نیز در نظر بگیرید. ممکن است لازم باشد درها را تنظیم کنید یا ورودی ها را برای قرار دادن وان جدید باز کنید. به وزن حمام جکوزی نیز توجه کنید، تقویت ساختار کف بسته به چیدمان موجود شما ممکن است ضروری باشد. مشخصات را با کارخانه سازنده مشورت کنید و این را در مرحله برنامه ریزی خود لحاظ کنید.

حذف واحد موجود: اگر در حال تعویض وان یا دوش موجود هستید، آن را با دقت خارج کنید. آب را از قبل قطع کنید و خطوط لوله کشی را قطع کنید. بسته به نوع واحدی که دارید، دفع ممکن است به کمک حرفه ای نیاز داشته باشد. حتماً مقررات محلی خود را برای روش های دفع صحیح بررسی کنید.

چگونه یک دیوار سبز طراحی کنیم؟

کمک از متخصصان : برای کارهای لوله کشی و برق، اکیداً توصیه می شود که متخصصان دارای مجوز را استخدام کنید. آنها مطمئن خواهند شد که همه چیز طبق کدهای ایمنی نصب شده است. این شامل نصب خطوط صحیح تامین آب، لوله های زهکشی و یک مدار الکتریکی اختصاصی با زمین مناسب برای تغذیه جت ها و ویژگی های جکوزی است.

قرار دادن و نصب دقیق: حمام جکوزی را با دقت در فضای تعیین شده قرار دهید. این ممکن است به دلیل وزن و اندازه دستگاه شامل چندین نفر باشد. پس از قرار گرفتن، اطمینان حاصل کنید که با استفاده از شیارها یا پایه های قابل تنظیم کاملاً تراز است. دستورالعمل های سازنده را برای محکم کردن وان جکوزی روی ساختار کف برای ثبات بیشتر دنبال کنید.

کارهای تکمیلی و آزمایش: هنگامی که حمام جکوزی به طور ایمن در جای خود قرار گرفت، می توانید طبق طرح طراحی خود، محوطه اطراف را با کاشی، کابینت یا سایر تکمیل کنید. بعد از اینکه همه چیز تمام شد، وان را با آب پر کنید و یک آزمایش کامل انجام دهید. جت ها و تمام ویژگی ها را روشن کنید تا از عملکرد صحیح آنها اطمینان حاصل کنید. نشتی اطراف جت ها، لوله ها و لبه وان را بررسی کنید.

ایمنی: در حالی که مراحل بالا یک نقشه راه کلی را ارائه می دهند، به یاد داشته باشید که ایمنی در درجه اول اهمیت قرار دارد. اگر با لوله کشی یا کارهای برقی راحت نیستید، در مشورت با یک پیمانکار واجد شرایط درنگ نکنید. تخصص آنها می تواند نصب ایمن و موفقیت آمیز حمام جکوزی را تضمین کند و به شما این امکان را می دهد که از یک تجربه آبگرم آرامش بخش در خانه خود لذت ببرید.

رادیاتور قرنیزی

 

جکوزی در حمام چگونه نصب میشود؟

نکات دیگر نصب وان جکوزی

۱. نحوه لوله کشی فاضلاب وان

جکوزی یا وان در حمام نیازمند یک مسیر ورودی و خروجی است که آب از طریق زیرآب تامین میشود. زیرآب میتواند هم بصورت معمولی و هم بصورت اتومات باشد. اگر زیرآب اتومات باشد، آب بصورت خودکار تخلیه میشود. جکوزی اما لوله های مخصوصی دارد که برای پرکردن آب داخل وان جکوزی و یا تخلیه وان حمام ، این لوله ها کارایی دارند.

۲. اتصالات برقی درنصب وان جکوزی

ابتدا، مطمئن شوید که سیستم برق خانه شما قدرت کافی برای تأمین نیازهای وان جکوزی را دارد. این را می توانید  از یک متخصص برق حرفه‌ای بخواهید تا بررسی کند و از عدم وجود هر گونه مشکل آسوده شوید. هم چنین در این کار به مدار اختصاصی وان جکوزی نیاز داریم. باید به یک مدار اختصاصی و مستقل برق وصل شود. این مدار باید با استفاده از قطع کننده مدار خطای زمین (GFCI) مجهز شود تا در صورت بروز هرگونه نقص یا خطر برقی، جریان را قطع کند.

توالت فرنگی تاشو

در بکارگیری کابل ها از کابل برق با قدرت و قطر مناسب استفاده کنید. کابل باید به درستی نصب شده و هیچ گونه خمیدگی یا پیچیدگی نداشته باشد. همچنین، مطمئن شوید که کابل برق در معرض آب یا رطوبت قرار نگیرد.

همیشه به دستورالعمل‌ها و راهنمایی‌های نصب تولیدکننده مراجعه کنید. این راهنما باید شامل دستورالعمل‌های دقیق برای نصب اتصالات برقی و اطلاعات مربوط به نصب و راه‌اندازی باشد. بدین ترتیب عمده ی ابهامات شما در این راستا رفع می شود. درکل شما به شما حداقل به یک مدار اختصاصی ۱۵ آمپری اتصال زمین نیاز  دارید. اما اگر وان جکوزی شما هیتر دارد،‌ سیم قوی تری لازم است.

۳.تنظیم ارتفاع و پایه جکوزی

جایی که وان قرار میگیرد باید توان تحمل دویست کیلوگرم وزن را داشته باشد وهمچنین کف آن از جنس بتن شاخته شده باشد. برای تخلیه مناسب و خارج شدن آب زیر آن، پایه ها باید به درستی نصب شده باشند. یکی از علت های آسیب موتور آن، عدم تنظیم صحیح پایه است.

۴. تست کردن جکوزی

پس از پایان مراحل نصب، داخل وان را با آب پر کرده و موتور آن را روشن کنید تا نشت هایی احتمالی در قسمت بست و ماساژور، ورودی و خروجی و بست های آن بررسی شود.

 

  کلمات کلیدی :
  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
  نظرات

پاسخی بگذارید

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.